workshop Borduren met linnen 11 oktober
Borduren met linnen
onder leiding van Karin Wijnen
Deze middag gaan we borduren, niet met katoen, zijde of wol, maar met linnen. Zoals je zult zien is dit prachtige materiaal niet alleen de basis voor damasten tafelkleden en kant, maar zijn er ook bijzondere met linnen geborduurde (altaar)doeken en hemden over vele eeuwen heen bewaard gebleven. Het kamerscherm op de expositie is op oude bronnen geïnspireerd en daar laat ik in deze workshop graag meer van zien.
We maken een korte vogelvlucht over de productiewijze van vlas tot linnen. We zullen het hebben over praktische tips bij het werken met linnen garen, wat de eigenschappen ervan zijn en wat we daarmee kunnen. We gaan één van de oude borduursteken leren die ik ook op mijn kamerscherm heb gebruikt.
Na de introductie kun je kiezen uit twee patronen van een middeleeuws doek, een trotse vogel of een dansende viervoeter. Tijdens de workshop zullen we hier een begin mee maken en je zult genoeg kennis mee naar huis nemen om het thuis af te maken. Als je klaar bent heb je een uniek geborduurd linnen zakje.
We gaan borduren op vintage linnen en je krijgt voldoende garen mee om beide patronen te borduren. Een naald en bijenwas zijn eveneens inbegrepen. Uiteraard krijg je een handout mee.
zondag 11 oktober 13.00-16.00
Grote Kerk Oosthuizen
Raadhuisstraat 61
1474 HJ Oosthuizen
kies bij bestellen voor ophalen in het atelier, zo voorkomt u verzendkosten
Beoordelingen
Er zijn geen nog geen recensies voor dit artikel.
Log alstublieft in voor het schrijven van een recensie Inloggen

